Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Symphony, regulowane podświetlenie i nietypowe kabelki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Symphony, regulowane podświetlenie i nietypowe kabelki?

    orzeł720 jest planowane jakieś miejsce zbiórki,czy spotykamy się na miejscu?

  • #2
    [O1] Symphony, regulowane podświetlenie i nietypowe kabelki?

    Wymieniłem radio "zacnej" firmy Dax (spadek po poprzednim właścicielu) na używkę ©-A Symphony CD. W poprzednich postach doczytałem się, że można regulować podświetlenie (tym samym pokrętłem, którym reguluje się jasność zegarów itp.). U mnie regulator występuję i działa bez problemu (zmienia się podświetlenie wszystkich przełączników, nawet z tyłu), jednakże radio świeci zawsze tak samo - na maxa. Co może być tego przyczyną, źle wyprowadzony szaro-niebieski przewód (z pominięciem potencjometru podświetlenia)?

    Ponadto radio daje się uruchomić bez kluczyka (ustawienia radia?), a kolory przewodów nie do końca zgadzają się z opisem z tego wątku (załącznik nr 1).

    Druga kwestia to półkieszeń... niestety poprzedni właściciel ewidentnie nie chciał zostawić mi radia i próbował sam je wymontować - efekt na zdjęciu. Nie udało się, więc ten "cudowny" Dax został. Jakiej mam szukać, aby idealnie pasowała? Jest tego trochę na Alle, różnią się nacięciami.
    Załączone pliki
    Mądry Polak po ©kodzie...

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Klauzero
      Druga kwestia to półkieszeń... niestety poprzedni właściciel ewidentnie nie chciał zostawić mi radia i próbował sam je wymontować - efekt na zdjęciu. Nie udało się, więc ten "cudowny" Dax został. Jakiej mam szukać, aby idealnie pasowała? Jest tego trochę na Alle, różnią się nacięciami.
      Jeśli kupiłeś ori CD Skoda to nie potrzebujesz kieszeni pasuje P&P

      Zamieszczone przez Klauzero
      radio świeci zawsze tak samo - na maxa. Co może być tego przyczyną, źle wyprowadzony szaro-niebieski przewód (z pominięciem potencjometru podświetlenia)?
      masz zle wpięty kabel od zasilania bo działa ci bez kluczyka i podświetlenie również masz zle bo nie działa jak należy, było to gdzieś opisane ładnie na forum , najprościej zobacz na innej O1 jak są wpięte przewody

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez desmo
        Jeśli kupiłeś ori CD Skoda to nie potrzebujesz kieszeni pasuje P&P
        Niestety przez pazerność poprzedniego właściciela nie jest tak kolorowo, nie wchodzi w tą kieszeń bo jest tak pogięta. Jakby co to się naprostuje... nie będzie z tym problemu, ale jest okazja by ją wymienić. Każda DIN1 będzie pasować?
        Zamieszczone przez desmo
        masz zle wpięty kabel od zasilania bo działa ci bez kluczyka i podświetlenie również masz zle bo nie działa jak należy, było to gdzieś opisane ładnie na forum , najprościej zobacz na innej O1 jak są wpięte przewody
        Wiem, wiem... tylko problem w innych kolorach przewodów, niż w opisach z innych postów. Jak na złość kolor przewodu podświetlenia zgadza się z tym opisywanym (szary-niebieski, pin 6), problem w tym, że nie można regulować natężenia podświetlenia... mimo wszystko fajna funkcja, zwłaszcza w kwestii integracji audio z konsolą :idea:
        Mądry Polak po ©kodzie...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Klauzero
          Niestety przez pazerność poprzedniego właściciela nie jest tak kolorowo, nie wchodzi w tą kieszeń bo jest tak pogięta. Jakby co to się naprostuje... nie będzie z tym problemu, ale jest okazja by ją wymienić. Każda DIN1 będzie pasować?
          zamontuj bez tej pogiętej kieszeni 8)

          Komentarz


          • #6
            Czyli piszesz, by radio w plastikową kieszeń wsadzić... hmm... jest to jakaś opcja Nie wiem jak to było standardowo montowane, zawsze jakiś kawałek blachy był przy radiu. Zobaczymy, najpierw chcę sprawę podłączenia załatwić :roll:
            Mądry Polak po ©kodzie...

            Komentarz


            • #7
              Jak wymieniałem radia na MFD to nie było żadnych półkieszeni i nie spotkałem czegoś takiego przy oryginalnym radiu Skoda.

              Komentarz


              • #8
                Radio fabryczne montuje się bez kieszeni.Żadna kieszeń nie będzie pasowała do tego radia ,ponieważ ma ono nieco większe wymiary niż kieszenie standardowych radioodtwarzaczy samochodowych.Działa również bez kluczyka w stacyjce,z tą różnicą,że wyłącza się po określonym czasie(u mnie 1 godzina).
                Skoda Superb II Ambition
                2.0 TDI CR 170 KM

                https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                Komentarz


                • #9
                  Wywaliłem kieszeń i wszystko pasuje idealnie, mieliście rację.

                  Co do wyłączenia, to wyłącza się samo, ale w moim przypadku po 2 godzinach. W menu jest opcja KEY (uruchamianie kluczykiem), ale w pozycjach ON i OFF działa tak samo (włącza się z kluczykiem lub bez). Umówiłem się w ASO na poniedziałek, chyba że ktoś mógłby trzasnąć fotę kostki ISO w swoim aucie... wtedy skończyłoby się na wymianie oleju, bo przewodami pewnie dałbym sobie radę przez weekend (w ciemno boję się grzebać przy pinach, by czegoś nie zjarać).

                  [ Dodano: Pią 28 Mar, 08 16:32 ]
                  A teraz hit! Przewody są jak najbardziej OK. Sygnał w pinie 4 pojawia się tylko przy włączonej stacyjce, a podświetlenie zmienia się wraz z regulacją w pinie 6. Teraz ciekawostka: jak to jest że działa z włączonym kluczykiem i bez, a ponadto świeci bez mocy (skręcony potencjometr podświetlenia na 0) w pinie 6? Można to VAGiem skorygować?

                  [ Dodano: Pią 28 Mar, 08 20:30 ]
                  Dla pewności wypiąłem pin 6 i radio dalej jest podświetlone. Mam wrażenie, że radyjko siedziało w Superbie i tam sterowane było po CANie. Czy można je przeprogramować?
                  Mądry Polak po ©kodzie...

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X